neljapäev, 26. veebruar 2009

Telefonide ebaõnn vol 2

Mul õnnestus oma telefoniga vahepeal teatav vaherahu sõlmida. Andsin alla sellele, et kõiki kontakte ja kalendrikirjeid oli äkki nelja- ja kolmekordselt. Vahepeal küll üritasin telefoniraamatut korrastada ja topeltkontakte kustutada, kuid varsti olid imekombel kõik kontaktid neljakordselt endisel moel tagasi. Kahtlustasin selles tol korral sünkroniseerimise pattu, ent sellegipoolest ei võtnud ma vaevaks uuesti telefoniraamatut käsitsi üle käia.

Iseenesest meie suhted vahepeal paranesid: tema õppis minuga elama ja mina temaga, kuid ühtäkki paar päeva tagasi otsustas mu kullakallis telefon, et ei näita mulle enam sisenevate kõnede nimesid. Kui telefoniraamatu lahti võtsin, olid nimed koos numbritega seal endiselt 4-kordselt olemas, kuid smsi saades ja kõne sisenedes, näitas ainult numbrit, nagu oleks see saabunud võõralt numbrilt. Vaatasin hämminguga. Eile avastasin, et lisaks nimenäidu kaotamisele on asunud telefon iseseisvalt osasid kontakte telefonist kustutama. Igapäevaselt kasutuses olnud kontaktid olid äkki kadunud. Paljud kontaktid on õnnks veel alles, küll neljakordselt, mõned ka vähemakordselt, kuid osadel kontaktidel on kadunud salvestatud lisainfo (teine telefoninumber, aadress või sünnipäev). Siinkohal ei saa tegu olla sünkroniseerimisveaga, sest vahepeal polnud ma telefoni arvutiga sünkroniseerinud. Niisiis, mis vaevab minu väikest telefoni?

Ilmselt olen ma varsti sunnitud pöörduma garantiiremonti. Mul on vist tõesti telefonidele halb aura, sest neil kipuvad mingid probleemid aeg-ajalt esinema (ilmselt tihedama sagedusega kui teistel...). Nii et kui ma pole pikka aega ühendust võtnud, võib asi olla lihtsalt selles, et mul pole enam numbrit, millele helistada või smsida.

Ja muide, avastasin üllatusega, et vahepeal (küll juba mõned kuud tagasi) läks mu MSNi kontaktide loend sassi: kadusid grupid ja näitas kõiki offlines. Paar päeva hiljem läks asi ise korda. Pidasin seda mõneks MSNi serveri veaks. Nüüd aga avastasin, et mul on ka MSNist tänu vahepealsele viperusele mitmed kontakid, kes seal varem olid, lihtsalt kadunud.

Seega, jagage palun mulle oma kontakte.

Kommentaare ei ole: